Oříšky pro Vás čerstvě upražíme a každý čtvrtek posíláme nebo rozvážíme přímo k Vám!

Lyofilizovaná mochyně 50g

Mochyně peruánská sušená mrazem. Kyselá pochoutka, která příjemně křupne. 

Skladem
100 Kč
Kategorie: Sušené ovoce

Naše sušená mochyně je nedoslazovaná a nesířená. Je typická kyselou chutí a díky procesu lyofilizace při správném skladování křupe.

Lyofilizace neboli sušení mrazem je proces, ve kterém se z potraviny odstraní všechna voda. Díky tomu, že se nejedná o klasické sušení teplem si potravina zachová barvu, chuť a hlavně obsah vitaminů a minerálních látek. Při správném skladování (v nepropustné uzavíratelné nádobě, v suchu a temnu při pokojové teplotě) navíc vydrží i několik let.

Mochyně peruánská, neboli physalis je oranžová bobule sladkokyselé chuti. Díky jejím zdravotním benefitům se jí přezdívá "poklad Inků".

Mochyně se řadí mezi superpotraviny. Plody obsahují velké množství vitaminu C, B a provitaminu A. Nelze opomenout obsah draslíku, fosforu, či vápníku. Mají nízký glykemický index a jsou vhodné pro diabetiky. Pravidelná konzumace chrání buňky před degenerací a zvyšuje imunitu. Ideální je mochyni pravidelně zařadit do jídelníčku zejména při nachlazení. Sušený plod mochyně působí močopudně a užívá se k vylučování solí kyseliny močové, při onemocnění ledvin a močových cest, při otocích, dně nebo revmatismu.

Pokud nevíte, jak čerstvé plody mochyně vypadají, vzpomeňte na oranžové lampionky, kterými se často zdobí sklenice s koktejly. Nesušené plody mochyně však nemají tak výraznou kyselou chuť.

I při výběru ovoce si dáváme záležet. Dbáme na vysokou kvalitu, ovoce je bez přidaného cukru a síry. Kvalitní a zdravá náhrada sladkostí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: